Det är inte sant :(

Mina minipiller Cerazette är slut överallt, och jag som behöver nya NU NU NU. Får leta igenom hela lägenheten i hopp om att jag har någon karta kvar, HOPPAS! Nya piller kommer inte fören i slutet av januari, alltså om två veckor.... Helvete!


Förutom att jag är jävligt förbannad över detta så har jag och syster haft en mysig förmiddag i Nacka Forum, har presentkort kvar på GT så jag var där inne och kikade, men hittade inget snyggt. Får vänta tills sommarkläderna kommer. Blev lite nya rökelser från Indiska, ett av mina beroenden!


Nu sitter lilltjejen här brevid mig och käkar lunch, vi ska snart iväg igen och kolla på bror när han rider, han går i mina fotspår när det gäller hästar, har ridit i större delen av mitt liv men helt plötsligt så tröttnade jag bara sådär för något år sedan.


Allmänt | |
Upp