Överaskningslunch

I dag anordnade jag och min sambo en överaskningslunch för hans moster på vår altan med lite folk, hon blev så glad och det värmde i hjärtat.

Vi bjöd på hemmagjord pizza som vi hade på vår pizzasten och grillade, så sjukt gott. Istället för att göra en egen gjorde vi flera stycken olika så att man fick slicer av flera olika pizzasmaker, både bananpizza med curry, fetaostpizza, skinkpizza och räkpizza bland annat fanns det att välja på. Allt var så sjukt gott så det gick knappt att sluta äta.

Efter lunchen gick vi ner till havet och satte oss en stund, vissa tog ett dopp och sen när vi kom tillbaka fikade vi med panacotta.

En fantastisk dag på vår altan, så tacksam och det var så roligt att överraska henne. Jag älskar att göra andra människor glada, det ger mig otroligt mycket energi. 

Titta vilka vackra rosor vi fick av svärfar. 


Allmänt | |
Upp